Altıgen Lif Modeli Yapılışı
21 Oca, 2018 23:59 tarihinde eklendi

Altıgen Lif Modeli Yapılışı

Altıgen Lif Modeli Yapılışı

Banyo liflerinin çeşitli modellerinin yapılışından daha önce bahsetmiştik, aldığı şekle göre adlandırılabilen bu örgü ürünlerinin belki de en basiti ve herkesin yapabileceği altıgen lif modeli yapılışı ile sizlerde hiç banyo lifi örmemişseniz bile artık başlayabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere tığ işi motifler gibi altı kenarı olan bu model, yeni başlayanlar ya da başlayacaklar için idealdir.

Altıgen lif modeli yapılışı isimli konumuzda da görebileceğiniz gibi iplik olarak ince dokulu ama yumuşak özelliğe sahip lif diye bilinen ipleri tercih etmelisiniz ayrıca bilinmesi gereken başkaca bir konuda bu ip ve modellerin sadece tığ ile örülebileceğidir.

Banyo liflerinde de diğer örgü ürünlerde olduğu gibi alternatif seçenekler mevcuttur örneğin farklı özellikteki yumuşak iplik ve şiş yardımı ile de sıradan bir lif örebilmeniz söz konusu iken altıgen lif modeli yapılışı çeşitleri ise sadece kendi özel ipleri ve tığ yardımı ile yapılır. Banyo lifi model ve örnekleri konusunda daha fazla çeşit ve bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen sitemizdeki diğer ilgili konuları da inceleyiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *