Amasya Yeni İğne Oyaları
14 Ara, 2017 22:31 tarihinde eklendi

Amasya Yeni İğne Oyaları

Amasya Yeni İğne Oyaları

Atalarımızdan bizlere miras kalan güzel sanatlar dalında bile inceleyebileceğimiz el işlerinin arasında yer alan iğne oyaları ve tığ oyaları hala günümüzde de devam etmektedir. Ülkemizde özellikle bazı şehirler ile ismi ve modelleri bütünleşen iğne oyaları modelleri vardır. Amasya iğne oyaları modelleri de bunlardan bazılarıdır. Eski modeller daha ağır ve gösterişli olsa da yeni tasarlanan ve daha yakın tarihe uygun modellerin de hakkını yememek lazım aslında, genel olarak iğne oyaları büyük uğraşlar gerektirir. İnce ve ipek bir ip ile küçük bir iğne yardımı ile ortaya çeşit çeşit modeller çıkartabilmek oldukça zorken ayrıca birde sabır ve çaba ister.

Amasya Yeni İğne Oyaları 2

İğne oyaları sık işleme veya ayrık işleme gibi tekniklerin birleşimi oluşurken en sık yapılan modellerde oldukça ağır işlemeler içerir. Yapıldıktan sonraki görünüşlerini ise takdire şayandır, fiyatlandırmaları ise bazen oldukça dudak uçuklatan cinsten olabilmektedir. Hafif düzeyden başlarsak en basitleri 100 TL 150 TL arasında değişen fiyatlar ile ücretlendirilir, daha ağır modelleri ise 1000 TL gibi rakamlara kadar bile yükselebilmektedir.

Amasya Yeni İğne Oyaları 3

Sizlerde evde iş veya ek iş fikirlerinden faydalanmak isterseniz alın size fırsat bir oya ile bir aylık çalışmanızı çıkartabilirsiniz. Sitemizde sizler için Amasya yeni iğne oyaları modelleri ile birlikte diğer yöresel oya modellerini de bulabilirsiniz, ayrıca basit iğne oyası teknikleri ile birlikte farklı modellerin yapılış videolarını da bulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *