Eski Kazaktan Şapka Yapımı
11 Ara, 2017 22:38 tarihinde eklendi

Eski Kazaktan Şapka Yapımı

Eski Kazaktan Şapka Yapımı

Bayanlar için önemli olan konulardan biri nasıl ki sıfırdan bir şeyler üretebilmek ise aynı özeni eskileri ve yıpranmışları kullanışlı olacak şekilde değerlendirmekte odur. Eski kazaktan şapka yapımı yıpranan triko ve özgü kazaklarınızın değerlendirilmesinde ki en güzel ve basit yoldur. Ayrıca triko özelliklerinden dolayı eldiven, patik ve yastık gibi farklı ürünlerde de kullanılarak değerlendirilebilir. Yıpranmış eşyaların farklı nesnelere dönüştürülmesi hem bir geri dönüşüm çalışması olurken hem de özgün ürünlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Eski Kazaktan Şapka Yapımı 2

Eskiyen, ilmekleri kaçan veya zamanla yıpranan kazaklarınızı en güzel şapka veya bere yaparak değerlendirebilirsiniz. Öncelikli olarak kullanacağınız kazağın hangi kısmı işinize yarar ona karar vermelisiniz, sonrasında istediğiniz ölçülere uyacak şekilde kalıbınızı oturtarak kesimini yapmanız gerekiyor. Sonrasında dikiş paylarını şapka modelinize göre birleştirerek isterseniz el dikişi isterseniz de makine dikişini kullanarak birleştirmesini yapabilirsiniz.

Eski Kazaktan Şapka Yapımı 3

Eski kazaktan şapka yapımı aşamalarının sonunda ortaya çıkan şapkanızı süslemek kalıyor geriye çeşitli teknik ve objeler ile süslemesi kalıyor. Modelinize uygun olarak isterseniz başka bir yıpranmış kazağı kullanabilirsiniz veya farklı motif işlemelerini de tercih edebilirsiniz veya kullandığınız şapkalık kumaş penye türünde ise kumaş boyaları ile desenlerini kendinizde yapabilirsiniz.

Eski Kazaktan Şapka Yapımı 4

Benim o kadar el becerim yok diyenlerseniz şapka yapmak için kendinden desenli veya modelli kazaklarınızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca kalan kol kısımlarından da ev giymek için harika birer panduf ya da patik yapabilirsiniz, her bir parça değerlenebilir yeter ki yapmasını bilin.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *