Etamin Masa Örtüsü Modelleri
1 Ara, 2017 23:02 tarihinde eklendi

Etamin Masa Örtüsü Modelleri

Etamin Masa Örtüsü Modelleri

Genel olarak hafif delikli kumaşlar üzerine farklı motifler ile işlenen el sanatıdır etamin, yıllarca genç kızların çeyizlerini süslerken pek çok değişik örtü ve benzeri kullanım eşyası olarak da kullanılmıştır. Sitemizde yer alan etamin masa örtüsü modelleri ve işlemelerini görmenizi tavsiye ederiz. İşleme yapabilmek için gerekli olan malzemeler öncelikle delikli bir dokuya sahip kumaş seçimi ile başlar. Ayrıca uygun büyüklükte iğne ile özel etamin işlemesi ipleri ile yapılır.

Etamin Masa Örtüsü Modelleri 2

Etaminde Model Yerleştirme

Etamin masa örtüsü modelleri ve çeşitlerinde yapacağınız modellin kumaş üzerine tam olarak oturtulması oldukça önemlidir, simetrik açıdan düzgün durması ile birlikte gözü yormaması gerekir.

Etamin Masa Örtüsü Modelleri 3

Bunu da fotokopi kâğıdı yardımı ile kolayca yapabiliriz, özellikle karışık türdeki modellerde mutlaka bir baskı edinilmelidir baskı ile kumaşın arasına fotokopi kâğıdı koyularak üstünden çizilmek sureti ile kumaşa model çizilir. Ancak sadece model çizimi yeterli değildir ayrıca bir tanede renkli model edinilmeli ki hangi kara de hangi renk kullanılacak bakılması gerekir.

Etamin Masa Örtüsü Modelleri 4

Her ne kadar biraz uğraşlı gibi gözükse de bitiminden sonra yıllarca kullanabileceğiniz gibi görünüş bakımından da oldukça hoştur. Genel olarak çiçekli motifler kullanılsa da farklı model tasarımlarda yer almaktadır.

Etamin Masa Örtüsü Modelleri 5

Sizde etamin işlemeye başlamadan önce fikir edinmek isterseniz hemen internet adresimizi ziyaretimiz edebilirsiniz. El işi ve hobi adına aradığınız her konuyu bulabileceğiniz kaliteli bir hizmet sitesine hoş geldiniz.

Etamin Masa Örtüsü Modelleri 6

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *