Gazeteden Kapı Süsü Yapımı
5 Ara, 2017 22:11 tarihinde eklendi

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı

Geri dönüşümlü eşyaları kullanarak yep yeni pek çok farklı ürün yapıldığı bilinmektedir. En fazla kullanabileceğiniz malzemeler arasında ise elbette gazeteler yer alır. Gazeteden kapı süsü yapımı ve diğer çeşitli ürünlerin yapımını mutlaka duyan gören vardır, esas konu nasıl yapıldığıdır. Bilindiği gibi gazeteler kâğıtlardan yapılır ve ıslandıklarında ya da yapıştırıcı maddeler ile karıştırıldığında hamur kıvamına gelebilir ve istenilen şekle kolayca girebilir. Ayrıca gazete kâğıtları sıfırdan yapımlar ile birlikte sağlamlaştırma işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Gazeteden kapı süsü yapımı işlemlerinde ilk sıra bolca kullanılmış gazete tedarik etmektir, ayrıca büyükçe bir halka kalıbınızın olması da gerekir veya halka şeklinin üzerine gazeteleri de kaplayabilirsiniz. Bolca tutkal ve kuruduktan sonraki süsleme işlemi uygun boya ve çeşitli aksesuar malzemeleri de gerekmektedir. Bu malzemeleri kullanarak kendi tasarımlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz ancak farklı metotlar sayesinde de kapı süsü yapabilmeniz mümkün. Örnek vermek gerekirse artan kumaşlar değerlendirilebilir veya tamamı örgüden tasarım ürünler yapılabilir. Dileğiniz teknikteki kapı süsü modellerini ve yapılış aşamaları sitemiz içerisinde bulabilirsiniz.

Sizlerde kullanılmış eşyalarınızı farklı teknikleri kullanarak tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz veya daha değişik eşyalar yapabilirsiniz. Kişilerin geri dönüşüm kelimesinin daha bir farkında olmasından ziyade değişiklik arayışı içerisinde olmasından kaynaklanan yeni sanat dallarına ilginiz var ise mutlaka sitemizi ziyaret etmelisiniz.

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 2

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 3

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 4

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 5

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 6

Gazeteden Kapı Süsü Yapımı 7

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *