İğne Oyası Çarkıfelek Çiçeği Yapımı
30 Kas, 2017 19:52 tarihinde eklendi

İğne Oyası Çarkıfelek Çiçeği Yapımı

İğne Oyası Çarkıfelek Çiçeği Yapımı

İğne oyaları bilindiği gibi ananelerimizden bizlere kalan en güzel hediyeler arasındadır hatta tarihleri daha bile eskiye dayanmaktadır. Bazı modelleri oldukça basit kaçarken bazıları ise oldukça ağır duruşa sahiptir hali ile yapılması da oldukça zordur. İğne oyası çarkıfelek çiçeği yapımı da bu zor modeller arasında yer almaktadır, tek bir motif olmadığı gibi birkaç parçanın birleşimi ile meydana gelen bu model oyanın yapımı da oldukça zordur. Ancak temel bazı tekniklerin bilinmesi ve doğru birleştirmenin yapılması ile sizlerde bunu başarabilirsiniz.

Bilindiği gibi iğne oyası bolca sabır ve emek isteyen bir uğraştır ve bitiminden sonra ortaya çıkan sonuç ise harikadır. Güzel ve şık görüntüsü ile iğne oyaları artık sadece çember veya yazma kenarlarında değil örtü olarak veya takı tasarımlarında da kullanılmaktadır. Sizlerde çarkıfelek çiçek modeli ile harika bir kolye veya küpe yapabilirsiniz. El işindeki bütün türlerde geçerli olan bir durum vardır her konuda öncelikle temel teknikleri ve o işin yapılması öğrenilir. Ardından geliştirmek veya değiştirmek tamamen sizlerin becerileri kalır.

İğne Oyası Çarkıfelek Çiçeği Yapımı 2

İğne oyası çarkıfelek çiçeği yapımı ve diğer iğne oyası modelleri de bu şekilde bu işe gönül veren kişiler tarafından türetilmişim. Sizlerde birbirinden farklı ve güzel iğne oyası ve diğer el işi modellerini öğrenmek veya bulmak istiyorsanız hemen bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *