Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme
4 Ara, 2017 20:07 tarihinde eklendi

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme

Çocukların renkli dünyalarının çağrışımlarını yapan birbirinden farklı çizgi filmler ve karakterleri her dönem için ayrı bir önem taşır. Çoğu çocuklar için olan ürünler bile bu karakterler üzerine yoğunlaşırken resimlerini çizip de çocukları sevindirmemek olmaz tabi. En sevilen çizgi film karakterleri arasında twetty, minyonlar ve daha pek çoğu yer almaktadır.

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme 2

Çocuğunuza sürpriz yapmak istiyorsanız eğer önce ayrıntısı az olan belirli karakterlerden başlamalısınız aksi halde çizemediğini karakterler çocuklarınız için hayal kırıklığına yol açabilir. Kolay çizgi film karakteri çizme konusu aslında seçilen karaktere göre değişir.

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme 3

Pek çok seçenek olduğu için genelde kafa karışıklığına yol açar karakter seçimi ancak önceliği çocuğunuzun sevdiklerine verirseniz daha bir gayretle uğraşırsınız. Örneğin örümcek adam resmi yapacaksınız kullanılacak renkler bellidir peki ama kolay resim çizme işlemini nasıl yapacağız.

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme 4

Genel anlamda önce kafa, gövde, kol ve bacaklar olarak ana hatlarının çizimi yapıldıktan sonra yüzeysel detaylara geçilmeli ancak söz konusu örümcek adam çiziliyorsa eğer ana hatların çiziminden sonra boyama işlemi yapılır ve ince detaylara öyle geçilir.

Kolay Çizgi Film Karakteri Çizme 5

Kolay resim çizme teknikleri arasından yine şablon oluşturma da yine tercih edilebilir. Örümcek adam sadece bir örnek unutmayın daha pek çok karakter çizimcilerin elinde renklenerek canlanmayı bekliyorlar. Pekâlâ, da sizlerde bir karikatürist ya da çizgi karakter uzmanı olabilirsiniz neden olmasın?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *