Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir
2 Ara, 2017 16:45 tarihinde eklendi

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir

Yurt dışında yaşayan kişiler için yeni yılın ve hediyenin simgesi olan Noel baba zamanla çok benimsenmiştir ki artık yeni yılın olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir 2

Belki Noel babanın ülkemiz sınırlarında yaşamasına inanılmasından ve neşeli kişiliğinden de kaynaklanıyor olabilir. Peki, çeşitli alanlar için Noel baba resmi nasıl çizilir? Aslına bakılırsa hem sanılan kadar zor hem de basittir tabi ki yine el becerinize bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir 3

Noel baba resmi nasıl çizilir projemize başlayalım, bilindiği gibi göbekli bir karakter olduğunu herkes bilir bu yüzden taslağını çizerken büyükten küçüğe üç adet daireyi üst üste çizebiliriz.

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir 4

Daha sonra kol ve ayakları eklerken başına meşhur kırmızı şapkasını da yapmayı unutmayın, ayrıca yüz kısmı sizi fazla yormayacaktır çünkü neredeyse hepsi beyaz sakal ve bıyıkla kaplıdır. Bu alanı yapabilmeniz için pamuk kullanabilirsiniz ve kıyafetlerini kırmızıya boyamadı da unutmayın.

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir 5

Son olarak Noel baba resmi nasıl çizilir denilince onu nu kadar meşhur eden kırmızı kıyafeti, elbise aksesuarlarını, siyah çizmelerini ve tabi ki de kocaman hediye çuvalını çizmeyi de ihmal etmeyin. Eğer çizim yeteneğiniz biraz daha ileri düzeyse de isteğe bağlı Noel babanın kızağını ve ren geyiklerini de eklemeyi unutmayın.

Noel Baba Resmi Nasıl Çizilir 6

Bir el emeğini daha da güzelleştirebilmek tasarımcısının isi olsa da sizlerde yaptığınız ya da yapabileceğiniz her şeye kendi fikirlerinizi ekleyebilir ve toplumsallaşmış bir objeyi tekrar özgünleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *