Tığ İle Ekose Örgü Nasıl Yapılır
25 Ara, 2017 19:29 tarihinde eklendi

Tığ İle Ekose Örgü Nasıl Yapılır

Tığ İle Ekose Örgü Nasıl Yapılır

Örgünün farklı alanlarda ve değişik modeller de uygulandığını örgü sever hanımlar bilir, peki, siz hiç sadece tığ kullanarak ekose modelinin yapılabileceğini duydunuz mu? O halde gelin birlikte tığ ile ekose örgü nasıl yapılır anlatımlı ve alternatif önerili konumuza birlikte bakalım. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi birden fazla tekniği kullanılarak yapılabilir.

Tığ ile ekose örgü nasıl yapılır konumuzda ilk sırayı elbette kendiliğinden bu modele uygun olarak üretilen yün iplikler kullanılarak yapılabilmektedir. Tabi işin sırrı yine de örgü tekniğindedir her ne kadar ipin özelliği olsa da örerken düz bir rutinde olmaması gerekebilir bu yüzden ipteki ayarlamalar yapılırken öncelikle örgü tekniğine karar verilmelidir.

Tığ ile ekose örgü nasıl yapılır sorusuna verilebilecek alternatif cevaplardan birisi de sonradan yapılabilecek işlemeler ile ekose oluşturulabilir. Ekose işlenebilmesi için bir alt taban görevi görecek kısma açık ve koyu renkler uygulanarak tığ ile düz tırabzanlar yapılarak örülmek istenilen eşya örülür akabinde ise dilerseniz siyah renkle dilerseniz de beyaz renkle boş dolu olacak şekilde dikey ya da yatay çizgiler oluşturulur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *