Waffle Örgü Nasıl Yapılır
24 Ara, 2017 20:11 tarihinde eklendi

Waffle Örgü Nasıl Yapılır

Waffle Örgü Nasıl Yapılır

Son dönemin en çok sevilen ve beğenilen battaniye modelleri arasında waffle örgü modeli yer alır, görünüş itibari ile waffle isimli gofret türü tatlıya benzeyen bu model oldukça hoş ve değişik bir görünüme sahiptir. Peki, waffle örgü nasıl yapılır? Öncelikli olarak belirtmeliyiz ki bu örgü modelinde kesinlikle tığdan başka aparat kullanamazsınız. Şiş ile örenler benzerini yapsa da modelin aslında tığ kullanılır.

Gelelim waffle örgü nasıl yapılır konumuzun ikinci kısmına, teknik olarak sadece 2’li trabzan kullanarak modeli örebiliyoruz. Daha farklı sayılarda da yapılabilir ancak orijinal sayılarında daha muntazam bir görüntü yakalamanız mümkündür. Bu modeli oluşturabilmek için tırabzanlarımızı 3’lü gruplar olacak şekilde ayarlıyoruz.

Waffle örgü nasıl yapılır sorusundaki en mühim cevap ve modelin esas sırrı ayırdığımız 3’lü grupların ilkini önden alarak örmemizdir. İlk sırada birinci tırabzan önden alınarak örülür ve kalan ikisi üst ilmeklere batırarak örülür. İlk sıra bu şekilde tamamlanır ikinci sıraya geçildiğinde ise dönerken 3 zincir çekilir ve önde olan tırabzan yine önde örülür yani arka kısımda örülür, ilmeklere batan tırabzanlar ise size doğru bakacak şekilde ön kısımdan alınır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *